Adaptační pobyt ZŠ Gen.Janka očima prvňáčků

Adaptační pobyt ZŠ Gen.Janka očima prvňáčků

pátek 14. říjen 2016 14:36 / napsal Lucie Pastrňáková

Vzpomínka na léto očima ostravských prvňáčků

 

Jsme rádi, že jsme mohli vzít ve dvou turnusech celkem 107 prvňáčků ze ZŠ Generála Janka v Ostravě na cestu za dobrodružstvím! V kempu Park Soline v Biogradu na Moru prožili mnozí žáčci svůj první pobyt u moře.

Na adaptační pobyt je vyslala mariánskohorská radnice v čele se starostkou Ing. arch. Lianou Janáčkovou. Tuto akci radnice podnikla poprvé v loňském roce a pro velký úspěch se rozhodla ji zopakovat. 

Adaptační pobyt je pro žáky prvních tříd a jejich rodiče výborný způsob pro seznámení se spolužáky i učiteli v krásném a přátelském prostředí s uvolněnou atmosférou. Přítomnost rodičů na tomto pobytu přispívá také k tomu, že vznikají přátelské vztahy nejen mezi dětmi, ale mezi celými rodinami, což radnice Mariánských Hor a Hulvák vítá.

Cena za pobyt jednoho rodiče a prvňáčka vyjde rodinu na dva a půl tisíce korun, přičemž zahrnuje týdenní ubytování v plně vybaveném mobilním domě s vlastním sociálním zařízením, plnou penzi, pitný režim, pojištění a dopravu tam i zpět,“ upřesnil 1. místostarosta Patrik Hujdus s tím, že s dětmi může za zvýhodněných cenových podmínek vycestovat i druhý z rodičů, sourozenec, případně babička, dědeček nebo jiný příbuzný. Ti ale za účast na adaptačním pobytu již hradí plnou cenu ve výši 6 200 korun.

 

„Naší paní starostce Lianě patří velký dík, jen díky ní jsme se s malou mohli podívat k moři!“ uvedla spokojená maminka samoživitelka, která si nepřála být jmenována.

 

Vyzpovídali jsme děti i rodiče z druhého turnusu na cestě tam i zpět, abychom věděli, jaká mají od pobytu očekávání, na co se nejvíce těší a samozřejmě také, zda se očekávání naplnila a na co budou nejvíce vzpomínat. Přečtěte si výběr odpovědí a můžete hádat, zda znáte jednotlivé autory J.

Před odjezdem:

„Budeme bydlet v mobilním domečku, já si myslím, že je to něco jako chata s postelemi a kuchyní.“

„Moc se těším, je super jet k moři místo školy, to je lepší.“

„My jedeme jako taneční soubor, budeme tancovat orientální tance a dělat vystoupení i pro prvňáky.“

„Já se nejvíc těším na moře a kamarádku Markétu.“

„U moře jsem nikdy nebyl a moc se těším. Zajímá mě, jestli je fakt slané. A taky budu mít nové kamarády.“

„Těším se, že se budeme koupat v moři a hrát hry.“

„Jsem moc ráda, že se malá seznámí s paní učitelkou a spolužáky i jinde než v prostředí třídy, navíc můžu lépe poznat i ostatní rodiče a to je fajn. Dívala jsem se na vaše webové stránky, jak ty domy vypadají, protože takhle jsme nikdy nebydleli, ale vypadá to moc dobře. Určitě se všichni těšíme.“

Po návratu:

„Mě se nejvíc líbila ponorka a výlet lodí a moře.“

„U moře jsem byla poprvé a bylo to super, kamarádi bydleli všichni vedle nás a v moři jsme lovili velké kraby.“

„Já jsem byla s babičkou v Tunisku a bydleli jsme v hotelu. V domečku je to mnohem lepší, je tady sranda a máme hodně místa a u domečků jsme mohli dělat s kamarády blbosti.“

„Naše děti i my jsme byly naprosto nadšené z výletu na ostrov Pašman, mě nejvíce zaujala nádherná architektura, krásné domečky tam mají, opravdu. A viděli jsme také spoustu ještěrek, různých a krásných, to byl pro děti zážitek.“

„Nejhezčí byl výlet lodí, ale chtěli jsme vidět delfíny a ti tam zrovna nebyli. Budeme muset jet asi znovu.“

„Bylo to boží, ale už se těším do školy. Nejlepší bylo to velké moře a tobogán a nafukovací průlezky.“

„Nejhezčí bylo moře a náš domek, nasbírala jsem spoustu kamínků a mušliček, ale ty mi mamka vyhodila, protože smrděly. Kamínky si ale domů vezu a vystavím je v pokojíku.“

Věříme, že podobně vzrušující dobrodružství s námi budou moci příští rok prožít i děti z ostatních škol! Už teď se těšíme!