Mariánské Hory a Hulváky posílají prvňáky do Chorvatska

čtvrtek 10. září 2015 00:00 / napsal Kateřina Dronská

Zájezdy do Chorvatska pro prvňáky. Městský obvod chce takto pomoci malým školákům ulehčit jejich začlenění do kolektivu. Proto se rozhodl z rozpočtu vyčlenit prostředky, kterými z velké části dětem dovolenou uhradí. Jak se děti na dovolené měli, se dozvíte v reportáži níže. 

  •  10. září 2015 13:13
  •  Ostravsko, Ostrava
  •  Jan Varga

Týdenní pobyt, Ubytování v mobilních plně vybavených domech, plná penze a pravidelný pitný režim samozřejmostí. Takové podmínky zajistilo vedení obvodu Mariánské Hory a Hulváky prvňáčkům, kteří letos nastupují do školy. Chce je tak lépe připravit na nástup do školy a nový kolektiv.

 Na zájezd jelo vždy jedno dítě v doprovodu jednoho rodiče, ale v rámci kapacity autobusu obvod umožnil, aby jeli s dětmi i další rodinní příslušníci. Týden v Biogradu na Mori si děti náramně užily a po příjezdu bylo vidět nadšení nejen dětí, ale i rodičů.

Pobyty hradí z velké části městský obvod, který na ně finanční prostředky vyčlenil ze svého rozpočtu. Náklady na jednu rodinu jsou jedenáct tisíc korun, rodiny si ale doplácejí pouze poměrnou část ve výši dvou a půl tisíc korun.