Nejmladší hokejisté pomáhali u chorvatského moře

čtvrtek 2. červenec 2015 00:00 / napsal Kateřina Dronská

Již čtvrtým rokem se část dětí z hokejové přípravky, 3. a 4. třídy hokejové klubu Poruba spolu s dětmi, pacienty, z Fakultní nemocnice Ostrava vydala na ozdravný pobyt do chorvatského Poreče, který byl letos uspořádán 12. – 21. června ve spolupráci s HC RT TORAX Poruba, FN OSTRAVA – sdružení HAIMA a CK CHERRY TOUR. Pobyt byl zaměřen hlavně na odpočinek dětí od ledu a od hokejových „starostí“ a také na to, aby svým kamarádům, kteří prošli náročnou léčbou, pomohli vrátit se zpět do běžného a třeba i sportovního života. Průřez pobytem přinášíme ve fotografiích, které poskytli rodiče a realizační tým přípravky.

 

Celý pobyt byl zaměřen na zážitky a samozřejmě na zotavení dětských pacientů, kterým, jak už bylo výše zmíněno, pomáhali naše nejmladší hokejové naděje, začlenit se zpět do běžného života. Děti si společně užívaly chorvatské pláže, zúčastnily se plavby po moři, skákaly z lodě, užívaly si bazénových hrátek s animátory a chorvatského sluníčka. Do programu byly zahrnuty pohybové hry, bruslení na kolečkových bruslích, gumové atrakce na vodě, plážový volejbal a dokonce sumo v písku. Zkusily si také pétanque, tančily ve vodě i v bazénu a večer samozřejmě na diskotéce. Dokonce se nebály absolvovat stezku odvahy a užily si spoustu další zábavy.

Velký dík připadá CK CHERRY TOUR http://www.cherry-tour.cz/, která již tradičně připravila dětem nádherné zázemí k příjemnému pobytu, vyžití a relaxaci. My trenéři RT TORAX Poruba bychom chtěli také poděkovat zdravotnickému personálu FN Ostrava, pod vedením MUDr. Ivety Láryšové, který se pečlivě staral o všechny bolístky kluků a děvčat a v neposlední řadě chceme poděkovat rodičům, kteří trávili pobyt u moře s námi, byli nám v rámci možností nápomocni a hlavně, nezasahovali do „naší trenérské výchovy“.

Za rok, již po páté, opět v Poreči na shledanou.

Zdroj: http://www.hcporuba.cz/clanek.asp?id=Nejmladsi-hokejiste-pomahali-u-chorvatskeho-more-4421