Objevujte Chorvatsko na kole

Objevujte Chorvatsko na kole

čtvrtek 10. listopad 2016 09:26 / napsal Lucie Pastrňáková

Mezi krásy Chorvatska nepatří jen moře a dlouhé pláže vybízející k vodním radovánkám. Chorvatsko je také rájem cyklistů. Vydejte se objevit malebné cyklostezky vedoucí podél moře, horskými úbočími nebo kolem měst. Poznáte místní obyvatelstvo, historické zajímavosti, nádhernou přírodu a odpočinete si od ruchu turistických letovisek.

Cyklisty jsou vyhledávané zejména tyto destinace:

Zadar

Milovníkům cyklistiky učaruje Zadarská župa, v niž se protínají desítky cyklostezek o celkové délce 3 000 km. Není s podivem, že právě město Zadar je podle portálu Best European Destination nejlepší evropskou destinací roku 2016. Na své si zde přijdou jak sportovci, tak rekreační cyklisté a rodiny s dětmi. Celkem 86 cyklo tras je značeno dle náročnosti. Cyklo stezky vedou rovinatým terénem přes odlehlé vesnice, ostrovy, podél moře, náročnější pak prudkými svahy a horským terénem.

Istrie

Istrie cyklistům nabízí také skvělé zázemí, najdete zde na 60 cyklostezek náročnějších i rekreačních o délce 2 600 km, a to zejména ve vnitrozemí. Vedou ze všech istrijských letovisek. Ať už se chcete kochat panenskou přírodou nebo objevovat pamětihodnosti, přírodní výtvory nebo architektonické dominanty, můžete si být téměř jisti, že na vybrané místo povede cyklistická trasa.

Kvarner

Čarovné cyklistické stezky v oblasti Kvarneru také stojí za zhlédnutí. Tato oblast je navíc velice dobře zmapovaná, takže si můžete vypracovat plán cyklo výletů doplněný třeba o koupání v moři nebo návštěvu památek. Z bohatého výběru stezek pro trénované cyklisty i rekreační sportovce si vyberou jak rodiny s dětmi, tak i vyznavači aktivního sportu. Ze sedla vašeho kola můžete vidět také ostrovy – Krk, Ráb, Cres, Lošinj.

 

Za cyklistikou se do Chorvatska jezdí nejen v letních měsících, ale také na jaře či na podzim, kdy zde panují příjemné teploty okolo 20 °C.

Navíc obliba Chorvatska u českých turistů stále stoupá. Jen za prvních sedm měsíců roku zemi navštívilo 400 851 Čechů, tedy o 4 % více než loni. Jen málo našich krajanů Chorvatsko, kdysi Jugoslávii, nenavštívilo. Poznejte tuto krásnou zemi tentokrát na kole, bude to stát za to. Nově pro vás v roce 2017 chystáme kromě pobytových zájezdů také sportovní cyklistické zájezdy.