Ohlédnutí za uplynulou sezónou, novinky a vize pro rok 2017

Ohlédnutí za uplynulou sezónou, novinky a vize pro rok 2017

pátek 14. říjen 2016 00:00 / napsal Lucie Pastrňáková

Společně s majitelem CK CHERRY TOUR s.r.o., Ing.Lukášem Třešňákem, jsme se ohlédli za právě ukončenou letní sezónou 2016 a nahlédli pod pokličku, jaké novinky pro naše klienty připravuje na rok 2017.

 

Hlavní pobytová sezóna je již za námi, jak byste zhodnotil její úspěšnost?

Letní sezóna 2016 byla pro Chorvaty rozhodně velice úspěšnou. Ač nám to nikomu nedělá radost, těžili ze špatné bezpečnostní situace v Turecku, Egyptu a Tunisu. Bohužel se přetlak poptávky podepsal i na cenách jak ubytovacích služeb, tak i v restauracích. Státní úřad pro statistiku v Chorvatsku hlásí o 4 % vyšší počet příjezdů než loni, a to 400 851. Celkový počet přenocování byl ve srovnání s rokem 2015 vyšší o 2 % a vyšplhal tak na 2 646 853 nocí.

Pro CHERRY TOUR to byla v pořadí sedmnáctá sezóna. Potvrdili jsme, že patříme na českém trhu ke stálicím. Tržní výkyv byl totiž pro mnohé cestovní kanceláře citelný. Díky našim věrným zákazníkům, tradici a výhodným cenám jsme však zájezdy vyprodali.

Které destinace byly letos v Chorvatsku TOP?

Trend, který jsme pocítili nejen v letošní sezóně, ale i během posledních několika let, je volba klidnějších míst. Turisté už se nabažili pulzujících resortů a čím dál častěji volí menší letoviska. Najdou tam vše potřebné a do víru zábavy a ruchu si pohodlně dojedou. Mezi takové destinace patří kupříkladu kemp Jezera Village na ostrově Murter, který je ideální pro strávení rodinné dovolenky.

V současnosti je diskutovaným tématem bezpečnost cestování v souvislosti s imigrační krizí. Jaký je váš názor a zkušenosti?

Chorvaté si jsou moc dobře vědomi nebezpečí, celá jejich ekonomika je na tom závislá. Proto nenechávají nic náhodě a věnují prevenci velkou pozornost. Výhodou jsou kontroly na hranicích, na spoustě míst se v tichosti objevily kamery s infra viděním atd. A bezesporu si Chorvaté ještě moc dobře pamatují na válečný konflikt devadesátých let. Rozhodně nedopustí ve své zemi žádné problémy.

Jako majitel cestovní kanceláře jistě řešíte i různé nečekané události nebo reklamace klientů. Vzpomenete si na kuriózní historku, se kterou byste se mohl podělit?

V letošním roce jsme měli reklamační procento 0, 08 % a jsme na to pyšní. V našich letoviscích panuje spokojenost a dobrá nálada. Přesto nás však občas hosté překvapí, a to když požadují ve výbavě karavanu například tlakový hrnec J. Vzpomínám si také, jak před pár lety přišla paní za delegátem v Poreči reklamovat, že je v moři málo vody. Prý měla jinou představu. Shodou okolností jsem byl přítomen, tak jsem jí slíbil, že odpoledne bude vody dost J. A skutečně, odpoledne byla spokojená! J

Nedávno jste se svým týmem vydal na „studijní cestu“ napříč Chorvatskem. Jaký byl cíl cesty? Můžeme se v roce 2017 těšit na něco nového?

Zajisté. Jako každoročně pro vás připravujeme novinky. Letos jsme ujeli téměř tři tisíce kilometrů, abychom pro vás dokázali sezónu 2017 perfektně připravit. Konkrétní novinky bych zatím rád ponechal „pod pokličkou“. Nicméně můžu již prozradit, že v těchto dnech pracujeme v kempu ZELENA LAGUNA v Poreči, kde na vás budou nově čekat klimatizované karavany LUX6. Se začátkem prodeje pobytů pro rok 2017 budeme odhalovat další zajímavosti. Každopádně, již teď se na vás těšíme!