Povídání o Chorvatsku a cestování s majitelem CK CHERRY TOUR s.r.o.

Povídání o Chorvatsku a cestování s majitelem CK CHERRY TOUR s.r.o.

uterý 18. říjen 2016 00:00 / napsal Lucie Pastrňáková

Co vás vedlo k nápadu založit na Ostravsku cestovní kancelář?

Již jako malý jsem tíhnul k veškerým ubytovacím kapacitám na kolečkách. S babičkou jsme okukovali tehdejší obytné přívěsy a říkali jim „bydlíky“. Z dětství rád vzpomínám na obrácené štokrle na kolečkách, které jsem si pomocí matrací „předělával“ na první karavany, následovala spousta malůvek karavanů atd. Až potom jsme na prahu mé dospělosti jeli s rodiči na dovolenou do karavanu. Další rok byla založena cestovka. Splnil se mi dětský sen.

Splnit si dětský sen je jistě krásné. Podobných cestovek je však v Česku spousta. V čem se lišíte od konkurence?

Od samého začátku máme úzkou specializaci na náš kempový program s tím, že kapacity přímo vlastníme. To nás nejvíce odlišuje od ostatních. Máme přes 350 vlastních lůžek v sedmi chorvatských kempech od severu k jihu. A samozřejmě maximálně proklientský přístup. Děláme to srdcem a s radostí!

Do Chorvatska míří každoročně tisíce českých turistů. Čím je podle vás tato země pro Čechy tak atraktivní?

Pro Čechy je to absolutní klasika. Jezdili tam naši rodičové, prarodičové… Stěží najdete Čecha, který tam nikdy nebyl. Navíc jsou to Slované, téměř žádná jazyková bariéra, podobné smýšlení. A v neposlední řadě je to nejbližší a nejhezčí moře, které po staletí táhne.

A co na Chorvatsku milujete vy?

Mám rád v Chorvatsku všechno, hlavně tu pohodu, moře, západ slunce se skleničkou vína, ruch v ranních kavárnách, vybírání ryb na trzích…

Máte v Chorvatsku svou oblíbenou destinaci?

Velice rád jezdím do Poreče do kempu Bijela Uvala, kde pravidelně s rodinou trávíme  léto již od roku 1999. Naše děti tam jsou jako doma, máme tam spoustu přátel. Když se ale chceme s manželkou ukrýt před světem a strávit nerušeně pár dní, volíme ostrov Murter. Kemp Jezera Village, úžasný ráj pohody…

V drtivé většině zájezdů nabízíte svým klientům ubytování formou mobilních domů či karavanů. Není to podle vás v době, kdy je běžným standardem hotelové ubytování, trošku retro?

V žádném případě. Lidé jsou přesyceni luxusem a hotely. Mezi čtyřmi stěnami žijí celý rok. Chtějí únik, chtějí trávit své volno v přírodě. Zkuste zabavit děti na hotelové chodbě či schodišti. Našim klientům nabízíme pohodu v přírodě se zázemím klimatizovaného domku, zastíněné terasy. Přes den s manželem popíjíte kávu, zatímco děti si hrají opodál. Večer usednete k dobrému vínu a za zvuku cikád si užíváte teplý a vlahý večer, zatímco děti spokojeně spí v domečku…

Jak dále vidíte budoucnost cestování? Myslíte si, že Chorvatsko bude i nadále pro Čechy patřit mezi TOP destinace?

Geograficky výhodnou polohu Chorvatska nikdo nezmění. Úžasně čisté moře a slovanskou národnost také ne. Přístup k cestování se mění, dnes lidé jezdí do Chorvatska i na víkendy a vnímají to jako jízdu na chatu. Cítí se tam jako doma. Jsem přesvědčen, že i v budoucnu bude pro Čechy Chorvatsko znamenat „starou lásku s mladým srdcem“ či zemi plnou života, jak uvádí Chorvatské turistické sdružení.