Za odpočinkem i dobrodružstvím do Poreče

Za odpočinkem i dobrodružstvím do Poreče

uterý 13. prosinec 2016 00:00 / napsal Lucie Pastrňáková

Starobylé přístavní městečko Poreč patří právem mezi nejnavštěvovanější letoviska v celém jaderském přímoří. Mírné podnebí s bohatou vegetací se stará o příjemné klima, zimy jsou mírné a v létě se nemusíte bát velkého horka. Městečko je prodchnuto bohatou historií, lid je zde veselý a příjemný, ženy krásné a jídlo výborné.

Koupání, slunění i odpočinek na pláži

V Poreči najdete krásné oblázkové a štěrkové pláže s travnatými plochami, kde si můžete rozložit deku, odpočívat a užívat si sluníčko. Krásné čisté teplé moře vybízí k vodním radovánkám. Už v červnu teplota moře šplhá nad 20 °C, v létě je moře doslova teplé jako kafe – dosahuje teplot okolo 27 °C. Pláže v Poreči patří mezi nejčistší na Jadranu. Najdete zde povětšinou také sprchy, toalety a stánky s občerstvením, takže nebudete nic postrádat. Nechybí zde ani nuda pláže. Pokud budete mít chuť, můžete si vypůjčit člun, šlapadlo, vodní skútr či další. Půjčoven najdete v kempech několik.

Místa, kde na vás dýchne historie

Za návštěvu v Poreči určitě stojí historické památky. Porečskou Eufraziovu baziliku dokonce najdete na seznamu UNESCO. Obdivovat můžete také pozůstatky římské architektury z 2. století. V dávných dobách město obepínaly hradby, ze kterých se dodnes dochovaly dvě věže. 

Cesta za dobrodružstvím

K Poreči patří ostrov Sveti Nikola, na který si můžete udělat krásný výlet. Jezdí na něj z pobřeží pravidelné spojení čluny. 

Lodí se z Poreče můžete dokonce vypravit i do italských Benátek.

Bujará zábava a veselý noční život

Pokud máte chuť se bavit, nenechte si ujít tradiční slavnosti, festivaly, koncerty a show, které se zde pravidelně konají. Ve všech střediscích také najdete bary, diskotéky, pořádají se také pravidelně večery s živou hudbou i animační programy pro malé i velké.

Od května letošního roku funguje v Poreči v blízkosti kempu Zelena Laguna také velký moderní aquapark Aquacolors. Užijete si zde 12 tobogánů a skluzavek, bazén s umělými vlnami, dětské bazény. Nechybí zde ani restaurace, pizzerie, kavárny, cukrárny a obchůdky.

Za jídlem, pitím a gurmánskými zážitky

Doporučujeme ochutnat chorvatské speciality, mořské plody a ryby, které najdete v nabídce mnoha restaurací. Už zdálky vás bude lákat vůně čerstvě ulovených pražených krevet a kalamárů. Vyhlášenou chorvatskou specialitou je sušená šunka podávaná s ovčím sýrem a olivami. Pokud však máte raději ověřenou klasiku, můžete si zajít třeba do pizzerie, nebo si objednat drůbež, vepřové či hovězí maso, které zde také umí výborně připravit.

Pokud chcete ušetřit, mezi nejlevnější a přesto chutné pokrmy patří špagety a rizota. Pokud se naopak chcete plácnout přes kapsu a dopřát si pořádný gastronomický zážitek, ochutnejte ústřice, humra, langusty nebo takzvané bílé ryby.

A samozřejmě, kdo neochutnal zdejší lahodnou zmrzlinu, jako by nebyl v Chorvatsku. V Chorvatštině se zmrzlina řekne sladoled a koupit si ji můžete takřka na každém rohu. Na porcích se zde opravdu nešetří. Za ochutnání stojí také chorvatský sorbet – zmrzlinový nápoj s alkoholem.

Pokud dostanete chuť na něco ostřejšího, doporučujeme vám chorvatskou pálenku, které zde říkají rakije. Výborná je rovněž travarice – rakije se středomořskou trávou na dně láhve. V restauracích a barech najdete mimo jiné skvělý výběr kvalitních chorvatských vín.

Ubytování pro milovníky luxusu i naturisty

Jste zastáncem dovolené bez starostí v hotelu s veškerým komfortem a službami? Nebo dáváte přednost ubytování v soukromí? Či snad preferujete naturističtější formy nocování? V Poreči si můžete vybrat podle libosti. Najdete zde jak hotely, tak kempy nebo priváty. Chcete s sebou vzít na dovolenou vaše malé rošťáky nebo pejska? Žádný problém, mnohá ubytovací zařízení vám vyjdou vstříc.

Objevte s námi krásy Chorvatska

Pojeďte s námi příští rok do Poreče i vy, můžeme vám nabídnout ubytování ve vlastních karavanech a mobilních domech nebo v hotelu Delfin. Nabízíme také super pobyty pro rodiče s dětmi a letní dětské tábory. Podívejte se na nabídku zájezdů.