Zadar

ZADAR

 

starobylé středozemní město a přístav. Staré město na polostrově, obklopené hradbami a věžemi, je s novou stavební částí spojené mostem, symbolem města. 

Vytvořené podle římských urbanistických zásad z několika větších podélných ulic a většího množství příčných, které město dělily do pravoúhlých insulí, staré město je pokladnicí archeologického a památkového bohatství z antického, středověkého a renesančního období. O tom svědčí četné sakrální a architektonické památky - Kostel sv. Donáta, ve kterém každé léto odzvánějí Zadarské hudební večery, římské Fórum nedaleko hlavního náměstí, Kalelarga - nejdelší a nejširší ulice, katedrála sv. Anastazie, Archeologické muzeum s výjimečným pokladem a mnohé jiné památky kulturně-historického dědictví (městsdká brána, Arsenál,kostely, muzea...)

Ve městě s nejkrásnějším západem slunce, obráceném mořskému archipelagu s množstvím ostrovů a ostrůvků, které město chrání od silných větrů, užívejte v symfonii Mořských varhan a okouzlujícím světle stavební instalace Pozdrav Slunci poblíž nového přístavu pro cruisery. Zadar je silným kulturním a hospodářským městem, příjemným pro život během celého roku, ale v létě září ve své plné kráse.