Plagne Bellecote

PLAGNE BELLECOTE

Oblíbený komplex residencí v La Plagne v nadmořské výšce 1930 m.n.m. je Bellecôte. Na dosah je zde vše pro strávení příjemné dovolené. Středisko je umístěno do krásného prostředí okolních hor a je ideálním výchozím místem pro celou oblast. Spojení s dalšími středisky je umožněno důmyslně...

La Plagne se řadí mezi nejoblíbenější střediska Francouzských Alp a to jak rozlohou lyžařských terénů, tak vysokou kvalitou vybavení, které se s každou novou sezónou stále zlepšuje.

V roce 2003 byl zahájen provoz lanovky „Vanoise Express“, která spojuje tuto oblast se střediskem Les Arcs a vytváří tak jednu z největších lyžařských oblastí světa – „Paradiski“ o rozloze 425 km sjezdovek. Tato lanovka je největší na světě a má 2 kabiny – každá má kapacitu 200 osob a je schopná přepravit 2.000 osob za hodinu v obou směrech rychlostí 45 km/h. Cestující si během jízdy, která trvá 4 minuty, mohou vychutnat krásný výhled na Mt. Blanc či Švýcarské a Italské Alpy. Každému lyžaři, který tuto oblast navštíví, bychom doporučili alespoň jednodenní výlet do Les Arcs, ale samozřejmě, že 225 km sjezdových tratí v La Plagne (1250 - 3250 m.n.m.) je také plně dostačujících a uspokojí jak rodiny s dětmi, tak lyžaře milující lyžování ve volném terénu mimo tratě.

Oblast je tvořena 10 různými nezávislými středisky na ploše přes 10 000 hektarů, která jsou rozdělena do dvou částí. Horní část zahrnuje vysokohorské svahy v ledovcové oblasti Dome de Bellecôte (3415 m.n.m.) s jednotlivými středisky Aime la Plagne, Belle Plagne, Plagne Bellecôte, Plagne Villages/Soleil, Plagne Centre, Plagne 1800. Nejvýše položené svahy nabízejí celoroční lyžování, zejména ledovec Glacier de Bellecôte je vyhledáván lyžaři pro letní lyžování. Sjezdové tratě v horní části vedou nad hranicí lesního porostu, kde naleznete střediska Belle Plagne a Plagne Bellecôte. Spodní část oblasti leží v zalesněném terénu, kde naopak naleznete střediska Montchavin, Les Coches, Plagne Montalbert nebo Champagny-en-Vanoise. Všechna střediska jsou vzájemně propojena důmyslným systémem vleků a lanovek.

Při pobytu v této oblasti nezapomeňte navštívit olympijskou bobovou a sáňkařskou dráhu – za poplatek si ji můžete osobně projet ve čtyřsedadlovém bobu Rob Raft nebo na saních Taxi Bob.

Proč zvolit La Plagne?

  • možnost propojení s oblastí Les Arcs (PARADISKI 425 km)
  • olympijská bobová dráha (jízda ledovým korytem na čtyř-bobu nebo na moto-bobu)
  • venkovní termální bazén (zdarma pro klienty ubytované v residenci Bellecôte)
  • rozmanité lyžování zahrnující ledovec Glacier de Bellecôte (3417 m.n.m.)
  • v celém areálu La Plagne je dostatek zábavy i pro snowboardisty a vyznavače volných terénů
  • Ubytování v residenci Bellecote s bazénem. Lyžování v oblasti Paradiski.