Portiragnes

PORTIRAGNES

je letovisko nacházející se 13 km jižně od Béziers, 15 km od Cap d´Agde, 80 km od Montpellier. Tato poklidná vesnice leží v regionu Languedoc - Roussillion. Specifikem Portiragnes jsou domy postavené z čedičů. V Portiragnes se konají různé zábavy a býčí zápasy. Obec je obklopena krásnou přírodou.

V Portiragnes je řada pamětihodností a pozoruhodné prehistorické pozůstatky. Jsou zde k dispozici veškeré služby v místě včetně diskotéky a muzea. V Portiragnes se konají různé společensko-zábavní akce. Portiragnes nabízí také nejrůznější sportovní příležitosti.

V létě se zde návštěvníci mohou věnovat plachtění (je zde i škola plachtění), tenisu, rajtování a rybaření. V okolí Portiragnes se nachází pozoruhodně velká přírodní rezervace.

Tipy na výlety
Canal du Midi, který se táhne v délce 241 kilometrů z Toulouse až do středozemního Séte či Agde, je monumentálním technickým a architektonicky mistrovským dílem. Tento kanál byl duchovním dítětem vládního úředníka Pierra-Paula Riqueta.

Montpellier
Tato metropole Languedoc-Roussillonu se silnou akademickou tradicí v současnosti představuje kulturní, vědeckou a uměleckou křižovatku. Nejstarší část města se nazývá Ecusson. Památné činy Ludvíka XIV. připomíná Vítězný oblouk. Náměstí Place de la Comédie, kterému vévodí budova opery (19. století), sahá až k nové čtvrti Antigone.

Béziers
Kolébkou města Béziers se díky své poloze stala akropole St. Nazaire, která se tyčí více než 70 metrů nad řekou Orb. Tvář města a jeho okolí proměnil koncem 19. století rozmach vinařství. V současné době se pestrý lokální život točí zejména kolem vína, rugby a srpnové koridy.


Nabídka v destinaci Portiragnes