Passo Tonale/Ponte di Legno

PASSO TONALE/PONTE di LEGNO

Jedním z nejnavštěvovanějších středisek oblasti Skirama Dolomity je oblíbené a známé Tonale /Ponte di Legno. Střediska jsou od sebe vzdálená 10 km, ale jsou lyžařsky propojená, vzájemně doplňují svoji  nabídku sjezdovek. Příznivé sněhové podmínky zaručuje 100% pokrytí  systémem umělého zasněžování. 

Celoroční nabídku kvalitního sjezdování umožňuje ledovec Presena s nadmořskou výškou 3.016 m, kde najdete černou sjezdovku z Passo Paradiso do Tonale. Starou sedačkovou lanovku na ledovci nahradí letos nově spuštěná kabinová lanovka, která začíná v Passo Paradiso a doveze Vás až do 3.000 m na vrchol ledovce. Kromě ledovce Preseny, Tonale nabízí  sluncem ozářený a široký jižní svah, plný spíše středních a méně náročných sjezdovek, vhodných jak pro středně pokročilé lyžaře, tak i pro lyžařské začátečníky. Jednou z nejoblíbenějších červených sjezdovek je sjezdovka Alpino, která objíždí Monte Serodine s navazující sjezdovkou Bleis.

Areál Ponte di Legno, orientované spíše na severních svazích, pokrývají sjezdovky pro náročnější lyžaře. I zde proběhla inovace a bývalá dvojsedačka na vrchol Casola byla nahrazená čtyřsedačkou, která optimalizuje spojení s vedlejší lokalitou Temú.

Pro příznivce adrenalinu je tu široký výběr volného terénu a heliskiing, pro snowboardisty nadstandardní snowpark a na své si přijdou i ti, co kdo se chtějí věnovat skialpinismu nebo běžkování  na 43 km běžeckých stopách.  Naopak pro nejmenší lyžaře zde najdete pojízdné koberce, lyžařské školičky.

Kromě lyžování můžete využít veřejný bazén, bruslení, jízdu na saních tažených psím spřežením a na sněžných skútrech. Pro děti je k dispozici oblíbený snowtubing a pro rodiny výlety na sněžnicích.

 


Nabídka v destinaci Passo Tonale/Ponte di Legno