Tarvisio

TARVISIO

je jedním z 5 menších až středně velkých středisek v Julských Alpách, nacházející se na trojmezí s Rakouskem a Slovinskem. Jedná se o nejbližší lyžařské středisko Itálie. O kvalitním lyžování v Tarvisiu svědčí i  pořádání Světové universiády 2003 a kandidatura regionu na pořádání Zimních olympijských her.

Středisko disponuje třemi kabinovými a osmi sedačkovými lanovkami. Velkou výhodou je 100% umělého zasněžování skiareálu, zajištující sníh po celou sezonu ikdyž je středisko níže položené. Skipas je platný pro celou oblast Friuli, tudíž i pro Sella Neveu a Ravascletto – Zoncolan.Najdete zde sjezdovky všech náročností – od dlouhých černých sjezdovek z Monte Priesnig přes skoro novou červenou sjezdovku z Monte Santo di Lussari až po dostatek modrých sjezdovek pro začátečníky.Tarvisio nabízí ideální poměr mezi cenou a kvalitou nabízených služeb.

Ve městě jako takovém, najdete spoustu restaurací, kde si pochutnáte na friulské kychyni a ochutnáte kvalitní italské vína.Kdo by hledal jinou náplň, než je sjezdové lyžování, může vyzkoušet 53 km upravených běžeckých tratí pro klasiku i bruslení. Dále je zde možnost skialpinismu nebo výletů na sněžnicích. Můžete využít i večerní lyžování.

19 km od Tarvisia se nachází skiareál Sella Nevea, který má široké možnosti freeridu a 2 snowparky. Pro malé návštěvníky nabízí sáňkařskou dráhu.  Kdo má rád adrenalin, může vyzkoušet sněžné skútry.