Bad Kleinkirchheim/St.Oswald

Bad Kleinkirchheim/St.Oswald

Bad Kleinkirchheim je druhým největším lyžařským střediskem spolkové země Korutany, nejjižnější a zároveň nejslunnější oblasti Rakouska. Díky nadmořské výšce dosahující až do 2055 m.n.m. a velkému množství sněhových děl oblast garantuje dostatečnou sněhovou nadílku i v okrajových částech sezony. Středisko disponuje více než 100 km sjezdových tratí všech obtížností. Náročná závodní sjezdovka, nazvaná dle místního rodáka, olympijského vítěze Franze Klammera o délce 3 km a výrazným převýšením, je výzvou pro všechny zdatnější lyžaře.

Celkový ráz střediska je ale nakloněn především milovníkům středně těžkých terénů a hlavně rodinám s dětmi. Pro malé návštěvníky je zde dětský lyžařský klub BOBO, který nabízí vyžití dětem každého věku. Pohodlnou přepravu zajišťuje dohromady 25 lanovek a vleků. Jako ve většině rakouských středisek, také zde dochází každoročně k jejich modernizaci a tím k celkovému zvyšování komfortu a pohodlí lyžařů. Pro milovníky dalších sportovních aktivit je zde k dispozici osvětlená sáňkařská dráha, řada tras pro pěší turistiku, možnost bruslení a 57 km běžkařských tratí s nejzajímavější tratí na vrchu Nockalm (1870 m.n.m.) o délce 4 km.

Už podle názvu je zřejmé, že Bad Kleinkirchheim je lázeňské středisko. Obě místní lázeňská zařízení - Thermal Römerbad a Therme St. Kathrein nabízejí opravdu dokonalý odpočinek po náročném dni. Velmi atraktivní pobyty nabízí většina ubytovacích kapacit v období od 5. 3. 2016 do 28. 3. 2016, kdy je v ceně zájezdu zahrnuta permanentka Bad Kleinkirchheim a vstup do místních lázní za polovinu.

Proč zvolit Bad Kleinkirchheim - St. Oswald?

  • závodní sjezdovka Franz - Klammer - Abfahrt o délce 3 km s převýšením 842 metrů
  • 2 velká lázeňská zařízení s teplotami bazénů okolo 32 °C
  • atraktivní nabídka zájezdů v období 5. 3. 2016 do 28. 3. 2016 se skipasem v ceně a vstupem do lázní za polovinu