Letošní společenský ples CHERRY TOUR se nesl ve znamení dobročinnosti!

středa 9. březen 2016 08:51 / napsal Klaudie Kocurová

Ples se konal tuto sobotu 5.3.2016 v Harmony Club Hotelu Ostrava. Ten byl vždy příležitostí pro strávení hezkých chvil s partnery, zákazníky a přáteli cestovní kanceláře, ale v letošním roce se ples poprvé nesl také ve znamení dobré vůle a pomoci druhým. Pracovníci cestovní kanceláře se rozhodli, že výtěžek ze soutěže o ceny bude věnován 5leté onkologicky nemocné Markétce. Díky hostům plesu, kteří zareagovali na tuto myšlenku velmi pozitivně, se podařilo vybrat částku ve výši 31.830 Kč, která minulé ročníky převyšovala téměř dvojnásobně.

Symbolický šek z rukou jednatele cestovní kanceláře CHERRY TOUR, Ing. Lukáše Třešňáka, převzala za Markétku z Kliniky dětského lékařství MUDr. Iveta Láryšová, která dodává: „Markétka se léčí na našem pracovišti od prosince roku 2015 pro akutní lymfoblastickou leukemii. Tato léčba a vše s ní spojené je velice náročná jak pro pacientku, tak i pro rodinu, která jí musí být v tuto chvíli největší oporou. Léčba jako taková trvá cca 2 roky, z toho tři čtvrtě roku jsou děti hospitalizovány s krátkými pauzami pobytu v domácím prostředí a pak probíhá léčba ambulantně. Tatínek musel opustit práci a zůstat doma se sestřičkou Markétky a maminka je naopak s Markétkou trvale v nemocnici. V tuto chvíli je finanční pomoc této rodině opravdu na místě. Touto cestou Markétka se svými blízkými děkuje všem sponzorům za tuto úžasnou pomoc, která jim aspoň trochu pomůže překlenout toto náročné období.“

Tento nápad, věnovat výtěžek ze soutěže o ceny Markétce, zaujal i další partnery plesu a Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, kteří se k akci přidali a díky nimž se podařilo pro Markétku vybrat celkově přes 60 tisíc Kč.