Itálie

  • Poloha: jižní Evropa
  • Oficální název: Itálie
  • Hlavní město: Řím - (Roma) 2 661 442 obyvatel 
  • Jazyky: italština, francouzština
  • Náboženství: katolíci, protestanti
  • Měna: 1 euro (EUR) = 100 centů

Italské pláže jsou písčité, štěrkové i oblázkové, moře je průzračné, čisté a skutečně tyrkysové. Teploty dosahují hodnot okolo 23 - 25 °C od konce června do začátku října. Více než dvě stě italských pláží je nositelem „modré vlajky“. Slunečníky a lehátka na plážích se obvykle platí, u hotelových bazénů jsou zdarma. Koupání bez plavek je v Itálii úředně zakázáno. Toleruje se však koupání i slunění „nahoře bez“. Na hlavních plážích větších letovisek je zdravotní služba (centro medico).


PASOVÉ FORMALITY, RADY A TIPY

Pro cestu do Itálie potřebujete platný cestovní doklad - pas nebo občanský průkaz pro členy zemí EU. Pokud cestujete s domácím mazlíčkem, je nutné, aby byl očkován proti vzteklině a měl mikročip dle ISO 11784 nebo 11785.

 

 

Adresa zastupitelského úřadu ČR v Itálii:

Ambasciata della Repubblica Ceca

via dei Gracchi 322, 00 192  Roma

tel.: +39 06 36 09 571 E-mail:  rome@embassy.mzv.cz

V případě nehody volejte 112 - rozhovory jsou vedeny anglicky, německy, italsky, maďarsky, slovensky i česky.


OBLAST CAORLE

je malebné severojadranské městečko s půvabným historickým centrem, malebnými uličkami a náměstím, kde se po celé léto odehrávají různé kulturní akce. 

PALMOVÁ RIVIÉRA

se rozkládá na rozhraní krajů Marche a Abruzzo. Nazývá se podle dlouhých alejí palem, které jsou typickou ozdobou této oblasti. 

OSTROV ELBA

se nachází v Tyrhénském moři a nabízí bohatou historii a překrásnou přírodu. Ostrov je dlouhý 24 km, v nejširším bodě dosahuje šířky 18 km a je vzdálen od pevniny 10 km.